Домашній театр

05.Січ.2021
Домашній театр

Консультація для батьків.

ДОМАШНІЙ ТЕАТР

 Театральна діяльність має велике значення для гармонійного розвитку дитини, cприяє створенню умов для розквіту її творчого потенціалу, позитивно впливає на  емоційний стан дитини. Щоб підтримати інтерес дитини до театрального мистецтва можна організувати театр вдома. На перших порах головну роль в театралізованій діяльності беруть на себе батьки, показуючи різні казки, потішки. Але вже з 3-4 років діти можуть наслідувати ваші дії, самостійно обігрувати фрагменти літературних творів.

Домашній театр – це сукупність театралізованих ігор і різні види театру. Для домашнього використання разом з дітьми можна виготовити песонажів і декорації. Дуже просто зробити вдома пальчиковий театр. Цей вид театралізованої діяльності зручно використовувати тоді, коли треба показати водночас кілька персонажів. Так персонажами пальчикового театру можуть бути паперові ляльки, приклеєні до картонних кілець розміром з палець чи паперових конусів. Також для цього використовують прикрашені тенісні кульки, коробочки з-під ліків, футляри «кіндер-сюрпризу» тощо. Одягніть такі іграшки на пальчики і рухаючи одним або кількома одразу, промовляйте слова персонажів вистави. При цьому можна використовувати ширму або вільно рухатись кімнатою.

Не менш цікавий для маніпулювання персонажем є театр на олівцях. До однієї сторони олівця прикріплюємо сірникову коробочку із аплікативним зображенням казкового персонажа. На олівцях їх зручно тримати в руках, рухати двома персонажами одночасно. Як ширму для вистави використайте спинку звичайного дитячого стільчика, розгорнуту книжку.

Аби організувати театральну виставу, не обов’язково виготовляти персонажів. Для цього можна використати іграшки. Запропонуйте дитині сісти за стіл напроти вас, а іграшки розмістіть біля себе під столом так, щоб їх не було видно. Тоді кожен персонаж з’являтиметься несподівано для дитини. Демонструвати вистави театру іграшок самостійно діти із задоволенням починають вже після першого показу.

Можна показувати дітям домашній театр на фланелеграфі. Для цього прикріпіть до стіни фланелеву тканину або маленький килимок. Разом з дітьми виготовте площинне зображення героїв казок з фетру або паперу. З тильної сторони персонажа прикріпіть стрічку липучку. Театр на фланелеграфі готовий.

Справжнє чудо, заворожуюче дійство – це тіньовий театр, який подобається дітям любого віку. Театр тіней вдома – корисне заняття для всієї сім’ї. Для показу візьміть настільну лампу, натягніть на рамку кальку. Рамкою може служити кришка від будь-якої коробки. Декорації та персонажі виріжте з двостороннього чорного картону. До задньої частини фігурки скотчем прикріпіть дерев’яну спажку. Такі ігри надзвичайно цікаві дітям. Вони наповнюють життя яскравими враженнями, радістю творчості.

Погодьтеся, створити таких персонажів для домашнього театру зовсім не складно. Утім така спільна театральна діяльність неабияк захопить вас і вашу дитину та водночас стане веселим і корисним способом організації дозвілля. Вона надасть можливість всім членам сім’ї зайнятися спільною творчістю, цікаво проводити спільний час.