Підсумки проведення місячника з охорони дитинства

22.Січ.2021
Підсумки проведення місячника з охорони дитинства

Протягом грудня у дошкільному закладі проходив Місячник з охорони дитинства. Основними завданнями є створення умов для формування правової культури та правової свідомості у дітей, основних моральних цінностей (людяності, доброзичливості, чуйності) правової обізнаності педагогів і батьків.

Під час проведення Місячника педагоги дошкільного закладу звернули увагу на: соціально – педагогічний патронат сімей, роботу з дітьми різних категорій та їх сім’ями, роботу з дітьми по формуванню правових норм знань.

Спілкуючись з батьками (через он – лайн ресурс) та дітьми використовувалися різні форми роботи, які базуються на довірі, особистісно – орієнтованому підходи, повазі до людини, уважному ставленні до проблем та потреб сімей.  Продовжувалася робота по формуванню психологічно – педагогічної  культури учасників освітнього простору з питань захисту прав та інтересів дітей, збереження їх психічного та фізичного здоров’я, яку змістовно та ефективно проводить практичний психолог закладу        Ткачук І.О.

Педагогами закладу проведені різноманітні форми роботи з дітьми: читання художніх творів, бесіди, міні – занять, екскурсії, спостереження, образотворча діяльність, розгляд ілюстрацій та бесіди за ними, розігрування проблемних ситуацій з метою ознайомлення дітей з правилами та обов’язками людини, заохочення дітей спиратися на свої права в реальному житті.

Результативно у дошкільному закладі пройшов  «День добрих справ», під час якого старші дошкільники зробили подарунки молодшим.

В групі старшого віку проведені тематичні заняття за темами. «Свої права ти добре знай, їх шануй та захищай», «Дошкільникам про права дитини» (заняття – бесіди з використанням казок).В середній групі заняття «Подорож сторінками Пробукварика». Вихователями організована виставка робіт «Дитина – диво світу». Музичний керівник Зозуля Л.М. організувала та провела свято «Миколай на гостини до діток».

Права людини на життя, особисту недоторканість, заборону насильства, в тому числі сімейного, катування та жорстокого нелюдського поводження проголошеною декларацією прав людини, як фундаментальні.

Системна, безперервна робота колективу сприяє формуванню у дітей розуміння необхідності поважати права інших людей, а також того, що її права будуть поважати інші люди.

Проведений місячник показав, що діти знають свої права та обов’язки в сім’ї, з повагою ставляться до дорослих, однолітків, при спілкуванні вживають ввічливі форми звернення.

 

Галерея зображень