РОЗВИВАЄМО ВЕЛИКУ ТА ДРІБНУ МОТОРИКУ

06.Лис.2020
РОЗВИВАЄМО ВЕЛИКУ ТА ДРІБНУ МОТОРИКУ

 

Моторика – це сукупність довільних і послідовних рухів, в результаті яких можна виконати конкретне завдання (наприклад – сісти, зробити крок, стиснути кулак). Звичайно ж, для дорослих ця активність не є складною, адже за роки життя «тренувань» у них було достатньо, а для дітей зробити деякі рухи буває досить складно.

Існують 2 основні види моторики:

Велика (загальна) – орієнтована на «автоматичні» рухи певними групами м’язів;

Дрібна – стосується точних рухів руки, а також процесів, в яких потрібно координувати роботу очей і верхніх кінцівок.

Останнім часом дуже багато говорять про розвиток дрібної моторики, а загальна моторика залишається в тіні. Але вона починає розвиватися набагато раніше дрібної і має не менш важливе значення у всебічному розвитку дитини. Ця моторика закладає базу для фізичного розвитку людського організму. На цій основі трохи пізніше буде відбуватися розвиток більш точних рухів, які і є дрібною моторикою.

Плюси розвитку великої моторики:

– Удосконалення вестибулярного апарату дитини. Фізично розвинений дошкільник впевненіше почуває себе при освоєнні нових рухів. А значить буде більш впевненим у собі і успішним в колективі.
– Зміцнення всіх великих м’язів і суглобів.
– Підготовка до виконання дій з дрібною моторикою. Важко навчитися тримати ложку або виделку, олівець або ручку, якщо м’язи руки слабкі.
– Сприяє мовному розвитку.
– Забезпечується розвиток зорової і слуховогої уваги дитини.
– Формується міжпівкульна взаємодія. Це буде потрібно в шкільні роки, коли різні навчальні предмети вимагають роботи різних півкуль головного мозку.
– У дітей складається образ власного тіла.

Існує велика кількість різноманітних ігор та вправ, які допоможуть розвинути загальну моторику у дітей дошкільного віку.

1. Ходьба на ходуляхта інші ігри на утримання рівноваги. Утримування рівноваги часто для маленької дитини є дуже складним завданням.

2.Фізична зарядка. Виконання всіляких вправ на повороти і нахили, ходіння на носках і п’ятах, махи і присідання, стрибки і схрещування рук допомагають навчитися контролювати своє тіло і розвинути великі м’язи. Вправи на дзеркальне копіювання рухів дозволить розвинути реакцію і навчитися відчувати своє тіло в ігровій та веселій формі.

3. Ігри на кидання і попадання в ціль з використанням м’яча, дартсу, стріл, бадмінтону. М’яч можна катати, кидати і ловити, з ним присідати і нахилятися, виконувати вправи сидячи на м’ячі, стрибати на гімнастичному м’ячі. Такі ігри допоможуть відчути своє тіло і розвинути окомір.

4.Ігри зі скакалкою допоможуть в розвитку уважності і координації рухів.

 

 

5. Масажні килимки

 

Регулярне застосування масажного килимка, сприяє поліпшенню загального стану організму дітей і дорослих, зміцнює м’язи стопи і ніг, так само масажний килимок нормалізує кровообіг в кінцівках, і звичайно ж просто приносить задоволення і відпочинок ніжкам після трудового дня. 

 6. Двоколісні і триколісні велосипеди, самокати і беговели.

Ці інструменти допомагають розвивати не тільки відчуття рівноваги, а й зміцнюють м’язи ніг у дитини.

7.Тунель.Повзання по тунелю часто виявляється неймовірно захоплюючою діяльністю для дитини, яка одночасно тренує свої моторні навички та розвиває почуття незмінності і стійкості об’єктів. Необов’язково купувати спеціальний тунель для того, щоб дитина могла насолодитися цим заняттям. Можна вибудувати в ряд великі картонні коробки або побудувати тунель зі стільців і ковдр. Ігри в тунелі можуть бути перетворені в безліч інших занять, починаючи від гри в поїзд і закінчуючи уявним табором.